پرداخت یارانه پاییزه کتاب به کتابفروشی های سراسر کشور به جز تهران
07/12/1398 13:37

یارانه پاییزه کتاب 98 به 442 کتابفروش در سراسر کشور به جز شهر تهران پرداخت می شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب، نیکنام حسینی پور مدیرعامل موسسه خانه کتاب از تامین اعتبار پاییزه کتاب 98 از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و پرداخت مطالبات کتابفروشی های مشارکت کننده در طرح پاییزه کتاب در سراسر کشور به جز شهر تهران خبر داد.
مدیرعامل خانه کتاب گفت: یارانه پاییزه کتاب 98 به مبلغ ۱۱/۵۷۵/۳۶۰/۷۳۷ ریال در هفته دوم اسفندماه به حساب  442 کتابفروشی فعال طرح در سراسر کشور به جز شهر تهران واریز می شود. در خصوص تامین اعتبار یارانه شهر تهران نیز مکاتبات لازم از سوی موسسه خانه کتاب صورت گرفته است که به محض تامین اعتبار از سوی شهرداری تهران به حساب کتابفروشان تهرانی واریز خواهد شد.
حسینی پور در خصوص برگزاری طرح عیدانه کتاب نیز گفت: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته در حال بررسی شرایط اجرای طرح عیدانه کتاب هستیم و به محض جمع بندی به کتابفروشان اطلاع رسانی خواهد شد.
پیش از این با مساعدت شهرداری مشهد، یارانه پاییزه کتاب98 شهر مشهد به مبلغ 2میلیارد و 782میلیون و 320 هزار و 923ریال به حساب 49کتابفروش فعال این طرح واریز شد.
طرح پاییزه کتاب ۹۸ با شعار «حال خوش خواندن» از ۲۳ آبان تا ۵ آذر در سراسر کشور و تا ۸ آذر در مشهد اجرا شد. در این طرح، 608کتاب‌فروشی از سراسر کشور، فعالیت داشتند که از این تعداد، ۱۳۱ کتاب‌فروشی در شهرستان‌ها و ۴۷۷کتاب‌فروشی در مراکز استان‌ها  شرکت کردند. در طرح پاییزه کتاب ۹۸، ۳۲۱هزار و۸۲ نسخه کتاب به مبلغ ۹۸ میلیارد و ۶۱۳ میلیون و ۹۶ هزار و ۳۹۷ ریال توسط ۶۵هزار و ۳۴۷نفر  خریداری شد.